Tutaj znajdziesz najnowsze informacje dotyczące projektu:

Ktokolwiek Widział

Projekt GeNN i zaginieni sprzed lat już jutro w TVP1

22.12.2016

W TVP1 przedstawiamy historię trzech rodzin, których bliscy zaginęli ponad 15 lat temu. Wszystkie te rodziny łączy jedno – nadzieja, że w końcu po tylu latach dowiedzą się prawdy o swoich bliskich. Tę dostarczyć może projekt GeNN!

Polskie Radio
Technologie, które mogą uratować życie

01.12.2016

Polskie Radio 24: W dniach 29-30 listopada odbyła się VI Ekspercka Konferencja Fundacji ITAKA, podczas której prelegenci zaprezentowali swoje doświadczenia w wykorzystaniu najnowszych technologii w poszukiwaniu zaginionych dzieci i osób dorosłych.

Polskie Radio

Projekt GeNN przywraca tożsamość

12.08.2016

Polskie Radio 24: Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych współprowadzi projekt GeNN, który ma pozwolić na poznanie tożsamości zmarłych osób, które zostały pochowane jako niezidentyfikowane.

RadioGra_wrocław

Audycja o GeNN we wrocławskim Radio Gra

29.07.2016

Przeprowadzą badania, by ustalić tożsamość zmarłych pochowanych jako NN.

Liczba osób, które zaginęły wiele lat temu, wynosi około 4400, a liczba zmarłych pochowanych jako NN, czyli o Nieustalonej Tożsamości to około 3700. Więcej o materiale tutaj: http://radiogra.pl/przeprowadza-badania-by-ustalic-tozsamosc-zmarlych-pochowanych-jako-nn.html

Dziennik Zachodni

DNA pomaga szukać zaginionych

19.07.2016

Dziennik Zachodni: Fundacja Itaka wykorzystuje badania DNA do poszukiwania zaginionych. W projekcie może wziąć udział 20 rodzin z województwa śląskiego.

 

Liczba niewyjaśnionych zaginięć od lat jest podobna, wynosi ok. 4400. By rozwiązać część z nich Fundacja Itaka uruchomiła projekt Genetycznej Identyfikacji Zwłok o Nieustalonej Tożsamości. Może w nim wziąć udział 20 rodzin z naszego regionu. Więcej informacji w artykule: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/dna-pomaga-szukac-zaginionych,10419562/

Wczytuję...